Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gözetim | TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme
#1
Gözetim hizmetlerimiz genel gözetim ve sektörel gözetim olarak ikiye ayrılmaktadır. Genel gözetimler’de işletmelerde bulunan tartımların doğru yapılıp yapılmadığı malların zamanında teslim edilip edilmediği konusu hakkında çalışmalar yapmaktayız. Genel gözetim olarak bazı hizmetleri vermekteyiz bunlardan bazıları,  Denetim hizmetlerin’de ise Gemilerin genel denetimi ile ilgili ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı tarafından denetim belgelendirilmesi hakkında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kara araç kontrolleri gözetimi, denizcilik soruşturması, yükleme ve tahliye denetimi, miktar ve üretim gözetimi, gemi ambar temizlik kontrölleri ile sızdırmazlık tespiti yükleme öncesi gözetim gibi hizmetler vermekteyiz. Ayrıca, Genel Gözetimler, Denetim Hizmetleri, Sevkiyat Hizmetleri, Fumigasyon Hizmetleri, Uygunluk Kontrolleri, Konteyner Gözetimi, Sevkiyat Öncesi Denetim hizmetlerimiz vardır. 
Denetim, denetim faaliyetleri üretimin hızlı bir şekilde artması ticari faaliyetin çok uzak mesafeye mal gönderilmesi teknolojinin gelişmesiyle birlikte kolay bir hale gelmiştir. İhracat ve ithalat yapacak olan şirketlere bağlı malların taşınması, yüklenmesi ve boşaltılması gibi konularda dikkatli ve titiz olmaya başlamışlardır. Denetim kuruluşumuz hizmetlerin yanı sıra bazı hizmetler de vermektedir. Bunlara bakacak olursak eğer, Akışkanlık testi, hasar kontrolü, tane boyutu tespiti, eksiklik kontrolü, tartım denetimi, puantaj ve stok kontrolü, sevkiyat öncesi denetim, ambar kapak testi, sıcaklık tespiti, tank temizliği, kargo dağılımın kaydedilmesi, Tml testi gibi bir çok hizmeti vermekteyiz.
Muayene hizmetlerinin temelinde bir hizmetin, ürünün ve prosesin tasarım çalışmasının incelenmesi, kontrol edilmesi ve standartlara uygun olup olmadığı doğrulanmaktadır. Yapmış olduğumuz muayene hizmetleri 2013 yılı içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çıkartılan iş ve ekipmanların kullanımında güvenlik ve sağlık şartları yönetmeliği esasına dayanmaktadır. Muayene hizmetlerimiz içerisinde Asansör muayeneleri, iş makinalarının kontrolü, gaz yakma tesis ve muayene testleri, kaldırma ekipmanlarının periyodik kontrolleri de bulunmaktadır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)